עורך דין תאונות עבודה

נפגעת בתאונת עבודה ונגרמו לך נזקי גוף? משרד עורכי דין ניל חברוני המתמחה בתאונות עבודה ידאג להשגת פיצוי מרבי.

לכל תחום עיסוק – סיכונים מקצועיים הכרוכים בו. תאונת עבודה בהגדרתה הינה תאונה שאירעה תוך כדי עבודה ועקב עבודה אצל המעביד או מי מטעמו. מרבית הנפגעים בתאונות עבודה אינם ערים לזכויותיהם בעקבותיה. משרדנו מייצג נפגעים אלה בתביעות נגד המעסיקים ומבטחם, תוך מימוש זכויותיהם במוסד לביטוח לאומי.

ההתנהלות מול המעסיק והמוסד לביטוח לאומי אינה מוכרת למרבית הנפגעים. אנו ממליצים לפנות למשרדנו בהקדם האפשרי, על מנת לדאוג למיצוי זכויותיכם ולקבלת פיצוי מקסימלי.

תאונת עבודה הינה תאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, ובעובד עצמאי תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו. עובד מתחיל את יום עבודתו מהרגע בו יצא מביתו ומסיימו בעת ששב לביתו. כלומר, תאונות לרבות תאונות דרכים, שקורות בדרך אל העבודה או בדרך חזרה מהעבודה הביתה יוכרו גם כתאונות עבודה.

במצב שארעה לכם תאונת עבודה יש קודם כל לפנות לקבלת טיפול רפואי, חשוב מאוד לספר לרופא בדיוק את תיאור הכאבים וההגבלות מהן אתם סובלים. יש לספק תיאור של קרות התאונה והשתלשלות האירועים. יש לוודא שאכן כל הפרטים הנמסרים נרשמים בדו"ח הרפואי בדיוק בצורה שבה הם מתוארים, ולקבל העתק מכל התיעוד הרפואי.

כאשר הדבר מתאפשר, עליכם לפנות למעסיק ולהחתימו על טופס ב.ל 250 (לעובד עצמאי טופס ב.ל 283) בטופס זה מציין המעביד את פרטיו ואת פרטי התאונה כפי שנמסרו לו על ידיכם ולאחר מכן חותם במקום המיועד לכך.

את הטופס עליכם למסור לרופא המטפל בקופת החולים לצורך קבלת מסמך המכונה "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה" עבור ביטוח לאומי.

תביעה מול המוסד לביטוח לאומי:

הפיצוי שמעניק המוסד לביטוח לאומי בגין תאונת עבודה מתחלק לשני אופנים:


תביעה לקבלת דמי פגיעה (טופס ב.ל 211) עבור הימים בהם הנפגע באי כושר עבודה מוחלט בהתאם לאישורים הרפואיים שבידיו עד למקסימום של שלושה חודשים לאחר תאונת העבודה. את הטופס החתום והמסמכים הרפואיים יש להעביר אל סניף ביטוח לאומי הקרוב למקום מגוריכם.
תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה (טופס ב.ל 200). במידה והנכם חושבים כי בעקבות התאונה נשארתם בנכות כלשהי, יש להגיש תביעה לנכות מעבודה. זאת, לא לפני תום תקופת אי הכושר המוחלט (שלושה חודשים), לטופס זה יש לצרף את כל המסמכים הרפואיים אשר טרם הועברו לביטוח הלאומי וחוות דעת רפואיות אם נערכו כאלו.

ועדה רפואית:

לאחר הגשת התביעה לנכות תקבלו הזמנה לבדיקה בפני ועדה רפואית, אשר תקבע את גובה הנכות במידה ונשארה (גובה הנכויות נקבע בהתאם לסעיפי הליקוי המצויים בחוק).

הועדה הרפואית מורכבת בדרך כלל מרופא אחד אשר ישמע את תלונותיכם ויערוך בדיקה של האיברים שנפגעו בתאונה. בשלב זה של הבדיקה רצוי להיות מיוצג על ידי עורך דין המתמחה בתאונות עבודה. שכן ישנה חשיבות לאופן בו מוצגים הדברים בפני הועדה הרפואית.

ועדה רפואית לערערים:

במידה ואינכם מרוצים מהחלטת של הודעה הרפואית הראשונה, יש בידכם הזכות להגיש ערעור לוועדה רפואית לערערים בתוך 30 ימים מקבלת ההודעה על החלטת הועדה אך את הנימוקים לערעור ניתן להגיש בתוך 60 ימים ממועד ההודעה. בנימוקים עליכם לפרט מדוע אינכם מרוצים מהחלטת הועדה הראשונה, בדרך כלל הנימוקים יתבססו על התעלמות הועדה ממסכים רפואיים או התעלמות מתלונותיכם בעת הבדיקה.

חשוב לדעת כי הועדה הרפואית לערערים בוחנת את המקרה מחדש והיא רשאית אף להקטין את אחוזי הנכות שנקבעו לכם. אולם במידה והועדה תעדכנכם כי הינה שוקלת להוריד את אחוזי הנכות, באפשרותכם לבטל את הערעור, ודרגת הנכות תיוותר על כנה כפי שקבעה הועדה הרפואית הראשונה.

גם הביטוח הלאומי רשאי לערער על החלטת הוועדה הרפואית בתוך 30 יום בלבד. במקרים שהביטוח הלאומי מערער על החלטת הוועדה, אין לכם אפשרות לבטל את הערר.

לאחר הגשת הערעור תזומנו לבדיקה בפני ועדה רפואית לערערים, ועדה זו מורכבת מ-3 רופאים מומחים בתחומים שונים (לא בהכרח כולם יהיו קשורים לתחומי פגיעתכם).

מענק נכות או קצבת נכות?

לאחר שוועדה רפואית קבעה לכם נכות צמיתה בשעור 9% ועד 19% תהיו זכאים לקבלת מענק נכות חד פעמי.

כל מי שנקבע לו נכות צמיתה של 20% ומעלה, יקבל קצבה חודשית לכל אורך חייו ובעת הגיעו לגיל פרישה, באפשרותו לבחור לקבל את הקצבה הגבוהה ביותר או קצבת נכות מהעבודה או קצבת זקנה.

 

לקוחות

מספרים

להערכת סיכויי תביעתך ללא התחייבות - יש להשאיר פרטים וניצור איתך קשר בקרוב מאוד

דילוג לתוכן